মুনীন্দ্ৰ নাৰায়ণ ভট্টাচাৰ্যৰ সৈতে সাক্ষাৎকাৰ

সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীঃ ড° শিৰোমণি ভূঞা, প্ৰবক্তা জিলা শিক্ষা আৰু প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠান,কামৰূপ

কলাত্মক সংযোগে শ্ৰেণীকোঠাক প্ৰাণৱন্ত কৰে

অসমৰ চাৰুকলাৰ জগতখনৰ এক পৰিচিত নাম মুনীন্দ্ৰ নাৰায়ণ ভট্টাচাৰ্য। একেধাৰে কবি তথা অন্যান্য সৃজনীশীল সাহিত্যৰ সুলেখক শ্ৰীযুত ভট্টাচাৰ্য দীৰ্ঘদিন শিক্ষক প্ৰশিক্ষণ ক্ষেত্ৰখনৰ সৈতে অংগাগীভাবে জড়িত। আদিতে শান্তি নিকেতনৰ চাৰুকলাৰ এগৰাকী কৃতি ছাত্ৰ শ্ৰীযুত ভট্টাচাৰ্য কৰ্মজীৱনত অসম চৰকাৰৰ কেইবাখনো জিলা শিক্ষা আৰু প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠানত প্ৰবক্তা হিচাপে কাৰ্য সম্পাদন কৰাৰ পিছত ডায়েট গোৱালপাৰাৰ অধ্যক্ষ হিচাপে তেখেতে অৱসৰ গ্ৰহণ কৰে। কলা শিক্ষা আৰু কলাত্মক অনুভূতিৰ মাধ্যমেৰে শিশুৰ শিকন প্ৰক্ৰিয়াক কেনেকৈ আগবঢ়াই নিব পাৰি এই সম্পৰ্কত তেখেতে খুব সুস্পষ্টভাবে কেতবোৰ কথা আমাৰ আগত দাঙি ধৰিছিল। এই প্ৰসংগতে তেখেতৰ সৈতে গুৰুবাৰ্তাৰ সম্পাদকে গ্ৰহণ কৰা এক সাক্ষাৎকাৰৰ লিখিত ৰূপ তলত প্ৰকাশ কৰা হ'ল .... Read article

উদ্ভাৱক ভৱেশ দাসৰ সৈতে সাক্ষাৎকাৰ

সাক্ষাৎগ্ৰহণকাৰীঃ গুৰুবাৰ্তাৰ কাৰ্যবাহী সম্পাদক চুইটি বেজবৰুৱা

কামৰূপ জিলাৰ দদৰাৰ নাগৰিক ভৱেশ দাসে কেতবোৰ বিশেষ উদ্ভাৱনৰ জৰিয়তে ৰাইজৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰাৰ লগতে উদ্ভাৱনীৰ জগতখনলৈ বিশেষ অৱদান আগবঢ়োৱাৰ নিমিত্তে অগ্ৰসৰ হৈছে। তেওঁৰ এই সৃজনীশীল আৰু বহনসাধ্য প্ৰযুক্তিসমূহ বিশেষভাবে ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰেক্ষাপটত চৰ্চালৈ আহিছে। নৱ উদ্ভাৱনৰ ক্ষেত্ৰখনৰ সৈতে আমাৰ ছাত্ৰ ছাত্ৰীকো জড়িত কৰাৰ বিশেষ প্ৰয়োজন আছে। এনে দিশলৈ লক্ষ্য ৰাখি উদ্ভাৱক গৰাকীৰ সৈতে 'গুৰুবাৰ্তা'ৰ তৰফৰ পৰা এটি সাক্ষাৎকাৰ গ্ৰহণ কৰা হৈছে। সাক্ষাৎকাৰ গ্ৰহণ কৰিছে গুৰুবাৰ্তাৰ কাৰ্যবাহী সম্পাদক চুইটি বেজবৰুৱাই । ... Read article